Schody-WIR, Grunwaldzka 21, Złotoryja, Polska
biuro@schody-wir.pl, +48 604 222 841
SCHODY DYWANOWE
Schody-WIR, Grunwaldzka 21, Złotoryja, Polska biuro@schody-wir.pl +48 604 222 841
SCHODY-WIR

SCHODY PODŚWIETLANE

Podświetlane schody to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, lecz także piękny efekt estetyczny w mieszkaniu czy też na zewnątrz domu.
Oświetlenie schodów pełni przede wszystkim funkcje zwiększenia bezpieczeństwa, szczególnie jeśli korzystamy ze schodów nocą lub schody zamontowane są w niedoświetlonym przedpokoju.
Oświetlenie wnętrza nie zawsze odpowiednio rzuca światło na schody wewnętrzne. Niekiedy część schodów tonie w cieniu. Jeśli wchodząc mamy światło za plecami, sami zasłaniamy sobie stopnie. Dlatego też dla celów bezpieczeństwa warto jest zbudować oświetlenie schodów, które rozjaśni ciąg komunikacyjny w mieszkaniu ułatwiając drogę, szczególnie gdy mieszkańcami są osoby starsze lub dzieci.
Podświetlane schody – jakich lamp i opraw najlepiej użyć?
Do oświetlenia schodów szczególnie dobrze sprawdzają się lampy LED. Schody wewnętrzne należy podświetlić światłem rozproszonym, stonowanym i niezbyt intensywnym.
Podświetlenie schodów nie powinno być zbyt intensywne, aby nie oślepiać osoby wchodzącej. Osoba wchodząca ma światła górnych stopni przed oczami i oślepienie może spowodować potknięcie się na schodach. Dlatego też odchodzi się od korzystania z lamp halogenowych, które były zbyt intensywne do oświetlania schodów. Natomiast schody podświetlane ledami nie oślepiają osoby wchodzącej.
 
Ale jak to się robi?
Przy projekcie schodów podświetlanych, zmuszą one być specjalnie przygotowane pod liniowe oświetlenie led na etapie obróbki stolarskiej. Przygotowanie pod oświetlenie polega na odpowiednim dodatkowym wyfrezowaniu w stopniach kanałków umożliwiających osadzenie liniowych opraw LED, zgodnie z projektem klienta. Po takim zabiegu elektryk może podpiąć oświetlenie LED. Proste!
35 lat DOŚWIADCZENIA W PRACY
Z DREWNEM
8 tys. ZREALIZOWANYCH
PROJEKTÓW
1.2 mln WYKONANYCH
STOPNI
3 tys. METRÓW
SZEŚCIENNYCH DREWNA