Schody-WIR, Grunwaldzka 21, Złotoryja, Polska
biuro@schody-wir.pl, +48 604 222 841
SCHODY DYWANOWE
Schody-WIR, Grunwaldzka 21, Złotoryja, Polska biuro@schody-wir.pl +48 604 222 841
SCHODY-WIR

Jak wybrać schody drewniane

Schody drewniane są inwestycją. To element wnętrza który zostanie z nami na lata. Musi więc odpowiadać nie tylko na nasze potrzeby estetyczne ale również spełniać zadania funkcjonalne.

Dlatego wybierając schody drewniane, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Przede wszystkim chcąc zaoszczędzić miejsce, warto zdecydować się na konstrukcję łamaną bądź krętą czyli tzw. schody jedno- lub 2-zabiegowe. Prosty, za krótki stelaż sprawi bowiem, że schody będą zbyt strome, a poruszanie się po nich niebezpieczne. Przy dużych schodach zabiegowych proponujemy również „spocznik” czyli platformę spoczynkową między zmianą biegów.

Mając małe dzieci, należy pamiętać o odpowiedniej balustradzie, dzięki której zminimalizujemy ryzyko spadnięcia ze schodów.

Im mniejsze pomieszczenie, tym więcej uwagi należy poświęcić na jego umiejętną aranżację. Wybór odpowiedniego modelu schodów jest tutaj kluczowy. W takim przypadku szklana balustrada optycznie nada lekkości całości konstrukcji, nie będzie również optycznie zajmować miejsca.

Gdy ze schodów korzystamy często, prowadzą na przykład do pomieszczeń sypialnych, warto przede wszystkim pomyśleć o modelach, które będą nie tylko designerskie, ale także – wygodne w codziennym użytkowaniu. 

Naszym Klientom zawsze chętnie służymy radą i doświadczeniem, w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości przy podejmowaniu decyzji o wyborze odpowiednich schodów drewnianych.

35 lat DOŚWIADCZENIA W PRACY
Z DREWNEM
8 tys. ZREALIZOWANYCH
PROJEKTÓW
1.2 mln WYKONANYCH
STOPNI
3 tys. METRÓW
SZEŚCIENNYCH DREWNA