Schody-WIR, Grunwaldzka 21, Złotoryja, Polska
biuro@schody-wir.pl, +48 604 222 841
SCHODY DYWANOWE
Schody-WIR, Grunwaldzka 21, Złotoryja, Polska biuro@schody-wir.pl +48 604 222 841
SCHODY-WIR

Jak wybrać odpowiednią balustradę i poręcz

Wybierając schody do wnętrz należy pamiętać nie tylko o konstrukcji i stopniach, ale także o wyborze pasujących balustrady i poręczy.

Gdy zależy nam na utrzymaniu nowoczesnego, minimalistycznego stylu, a jednocześnie – nie chcemy decydować się na szklane elementy, warto zwrócić uwagę na balustradę ze stalowymi tralkami, które można pomalować proszkowo na dowolny kolor. Stanowią duże urozmaicenie, nadając wnętrzu niecodzienny charakter. Dodatkowo są łatwe w pielęgnacji. Takie poręcze to bardzo funkcjonalny element aranżacji i niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu.

Idealnym rozwiązaniem w małych mieszkaniach będzie zastosowanie szklanej balustrady, dzięki której użytkowanie schodów będzie bardziej komfortowe, a samo wnętrze – stanie się jaśniejsze i bardziej przestronne. Dla dodatkowej asekuracji proponujemy pochwyty drewniane dopasowane do schodów lub kolorystycznie do wnętrza.

Balustrada szklana, jest mało widoczna, zapewnia bezpieczeństwo, a dzięki temu, że jest przezroczysta, wnętrze będzie jaśniejsze i optycznie przestronniejsze. To najbardziej uniwersalne rozwiązanie niezależnie od wybranej stylistyki wnętrza. Dodatkowo zawsze stosujemy szkło bezpieczne klejone czyli laminowane i hartowane.

35 lat DOŚWIADCZENIA W PRACY
Z DREWNEM
8 tys. ZREALIZOWANYCH
PROJEKTÓW
1.2 mln WYKONANYCH
STOPNI
3 tys. METRÓW
SZEŚCIENNYCH DREWNA