Schody-WIR, Grunwaldzka 21, Złotoryja, Polska
biuro@schody-wir.pl, +48 604 222 841
SCHODY DYWANOWE
Schody-WIR, Grunwaldzka 21, Złotoryja, Polska biuro@schody-wir.pl +48 604 222 841
SCHODY-WIR

Czym są schody dywanowe samonośne

Schody samonośne dywanowe są wyborem kompromisowym pomiędzy zajmowaną powierzchnią, wygodą użytkowania oraz nowoczesnym designem i bezpieczeństwem.

Wyglądem przypominają rozłożony dywan, stąd ich potoczna nazwa. Składają się wyłącznie ze stopni i podstopnic, nie posiadając podbudowy i tzw. policzków. Schody dywanowe samonośne mocowane są specjalnymi stalowymi mocowaniami bezpośrednio do konstrukcji domu, stropu i ścian.

Decydując się na schody dywanowe, oszczędzamy od spodu miejsce, dzięki czemu mamy pod nimi sporo przestrzeni do zagospodarowania chociażby na szafki czy schowek.

Pierwsze schody dywanowe pojawiły się na naszym kontynencie całkiem niedawno, bo na początku XXI w. Z pewnością swoją obecność zawdzięczają trendom przy projektowaniu wnętrz stawiających na prostotę i komfort.

Schody dywanowe samonośne wydają się niezwykle delikatne, ale są w stanie utrzymać ciężar podobny do standardowych rozwiązań. Zapewniają odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo, a przy tym są bardzo atrakcyjne wizualnie.

Schody dywanowe samonośne to idealne rozwiązanie dla osób lubiących nowoczesne aranżacje jak i minimalistyczne, nie narzucające swojego stylu wystroje.

35 lat DOŚWIADCZENIA W PRACY
Z DREWNEM
8 tys. ZREALIZOWANYCH
PROJEKTÓW
1.2 mln WYKONANYCH
STOPNI
3 tys. METRÓW
SZEŚCIENNYCH DREWNA